+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Atrakcje zimowe na event (dla grupy).

Kiedy za oknami zimowa aura, każdemu marzy się, aby choć na chwilę wyskoczyć w góry. Tereny górskie, zwłaszcza stoki pokryte śniegiem to idealne miejsce do podładowania baterii i odzyskanie sił witalnych.
Będąc w Zakopanem lub na Podhalu zapraszamy do skorzystania z różnych zimowych atrakcji plenerowych, które możemy zorganizować dla uczestników spotkań grupowych, konferencji lub innych firmowych eventów.

Okoliczne tereny górskie dają nieograniczone możliwości zaplanowania bardzo ciekawych scenariusz na zabawy organizowane w zimowej scenerii.

Poniżej przedstawiamy kilkanaście propozycji przykładowych, co można w takim okresie zimowym zaproponować Państwa gościom czy klientom:

1) Grupowe doskonalenie jazdy na nartach lub snowboardzie – w ramach tej propozycji zorganizujemy dla Państwa profesjonalnych instruktorów narciarskich lub snowbowardowych, zamówimy i obsłużymy transfery uczestników z hotelu na stok i z powrotem, przygotujemy skipassy na wyciągi narciarskie. Dodatkowo zamówimy lunch w restauracji blisko stoku.
2) Zimowa olimpiada narciarska – organizacja programu obejmuje: wynajem części stoku narciarskiego na rzecz organizacji zawodów firmowych, ustawienie tyczek lub bramek, zapewnienie elektronicznego pomiaru czasu, obsługi profesjonalnych instruktorów, obsługę sędziowską, transfery na stok, skipassy, puchary dla uczestników itp. Olimpiada może być zorganizowana profesjonalnie dla osób, które już jeżdżą na nartach jak również w wersji bardzo humorystycznej, z przymrużeniem oka – proponując takie konkurencje dla uczestników, aby sama umiejętność jazdy na nartach nie koniecznie była potrzebna.
3) Akcja lawinowa – wyjście w góry, na polanę górską lub inne miejsce pokryte śniegiem – gdzie wyszkoleni ratownicy TOPR zaprezentują techniki jakie są wykorzystywane do poszukiwania zaginionych w śniegu/przykrytych lawiną. Każdy z uczesnitków będzie mógł w terenie poznać na czym polega praca ratowników, zapoznać się ze sprzętem, będzie mógł sprawdzić działanie sond lawinowych, plecaków lawinowych (opcja). Będzie można również w dużym terenie, symulowanym lawinisku – dzięki wskazówkom instruktorów samemu przeprowadzić akcję poszukiwawczą zaginionych. Bardzo fajna impreza – szczególnie kiedy prowadzona jest przez odpowiednie osoby (zwłaszcza takie, które świetnie nawiązują kontakt z grupą). Polecamy.
4) Jazda na skuterach śnieżnych – na terenie Podhala jest bardzo dużo świetnych tras dla skuterów śnieżnych. Proponujemy wycieczki na skuterach trwające od 1 do nawet 6h. W ramach organizacji zorganizujemy transfer do bazy skuterów śnieżnych, ognisko w plenerze i ewentualnie inne dodatkowe atrakcje.
5) Przejażdżki psimi zaprzęgami – będąc w górach warto również pomyśleć o opcji organizacji przejazdów psimi zaprzęgami dla grupy. Sama impreza to nie tylko sama jazda po wyznaczonej trasie, ale również możliwość poznania psów, oswojenia się z nimi, ubierania szelek oraz przygotowania zaprzęgu do jazdy. Zajęcia można urozmaicić o canicross, polegającym na bieganiu z psem ze specjalnym pasem biodrowym i uprzężą.
6) Wycieczki na rakietach śnieżnych – zaopatrzymy Państwa w specjalne rakiety śnieżne, które pozwalają na lepsze poruszanie się zimą po śniegu i zorganizujemy wycieczkę górskim nieubitym szlakiem. Bardzo fajna propozycja dla aktywnych. Można również zorganizować po zmierzchu wyposażając każdego w latarkę czołową.
7) KULIG, KULIG i jeszcze raz KULIG – to na pewno zawsze będzie jedna z najbardziej popularnych aktywności, która zawsze się sprawdza. Mamy wiele różnych propozycji tras – możemy jeździć w centrum np. z Hotelu do Karczmy, ale też przede wszystkim możemy pojechać na najlepszy kulig do Doliny Chochołowskiej. Dla tych, którzy szukają czegoś nowego – polecamy kulig w trochę oddalonych Gorcach. W ramach organizacji kuligów zapewniamy transfer z hotelu, organizację ogniska, kapelę góralską oraz dla chętnych jakiś dobry napitek do sanek. Zapraszamy.
8) Strzelnica – dla chcących postrzelać z broni ostrej informujemy, że organizujemy strzelanie nawet w zimie. Miłośnicy militariów na pewno się nie zawiodą jak będą mogli spróbować postrzelać z broni z okresu II wojny światowej.
9) Biegówki – zapraszamy grupy na biegówki – jazda na nartach biegowych corocznie przyciąga coraz większe rzesze nowych fanów. A tras na terenie całego Podhala jest na prawdę bardzo dużo. Każdy na pewno będzie bardzo zadowolony.
10) Skitury – skitury podobnie jak biegówki ostatnimi czasy to na prawdę jedna z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu. Można wybrać się w góry w miejsca do tej pory nieznane, korzystając z tras skiturowych, które zostały wytyczone w Tatrzańskim Parku Narodowym i nie tylko. Kto raz spróbuje to się w tej dyscyplinie z pewnością zakocha. Polecamy
11) Poznajmy Świat Gór – impreza integracyjna w formie wycieczki górskiej w ramach której, każdy z uczestników będzie miał okazję zapoznać się z takimi zagadnieniami jak: nawigacja i sposoby poruszania się w górach, niebezpieczeństwa gór, pogoda i jej wpływ na działalność górską, sztuka radzenia sobie w trudnych sytuacjach, sprzęt górski i sposoby jego wykorzystania, niebezpieczeństwa wynikające ze świata jaskiń. Dzielimy uczestników na grupy, każda grupa dostaje swojego opiekuna (profesjonalnego przewodnika lub ratownika TOPR) i wyruszamy w górską przygodę.
12) Wycieczka do Term (Gorących Źródeł) – zapraszamy na wycieczkę do wybranych term Podhala lub Słowacji (dowód osobisty obowiązkowy). W ramach wyjazdu zorganizujemy transfer, przewodnika/opiekuna, bilety na termy oraz opcjonalnie lunch dla uczestników. Najbliższe termy to: Terma Bania, Terma Bukowina Tatrzańska, Gorący Potok, Termy Szaflary, Termy Chochołowskie oraz Aquapark Zakopane. Z tych dalszych ale w sumie dość bliskich bo leżących w pobliskiej Słowacji – możemy zabrać Państwa do Meander Parku, Aquacity Poprad lub Tatralandii. Wszystkie termy działają bez przerw w okresie zimowych – jest to nie lada atrakcja, aby spróbować zimowego pływania w otwartych basenach w zimowej scenerii.
13) Góralski Festiwal narciarski – czyli karnawał na nartach – humorystyczne konkurencje w klimacie regionalnym organizowane na stoku narciarskim lub górskiej polanie. Umiejętność jazdy na nartach nie jest konieczna. Dodatkowo możemy zapewnić catering na stoku, ewentualnie ognisko i kapelę góralską.
14) Zimowy piknik góralski – organizowany na górskie polanie, uczestników dzielimy na grupy, które konkurują między sobą w różnych śmiesznych konkurencjach np: bieg na rakietach śnieżnych, zwariowana jazda na dętce traktorowej, wyścigi zaprzęgów, lepienie bałwana, król śnieżek, ślepy zaprzęg, budowanie kumoterek i wiele wiele innych konkurencji. Całość jest prowadzona w góralskiej gwarze przez naszego Harnasia, który sprawi, że każdy będzie chętnie uczestniczył w proponowanych zabawach. Świetna propozycja na plenerową zimową imprezę, dodatkowo przy ognisku, z góralskim grzańcem i przy dźwiękach regionalnej muzyki.
15) Wyprawa na góralski biegun – kolejna drużynowa zabawa plenerowa, z trochę innymi ale również bardzo ciekawymi konkurencjami. Będziemy między innymi budowali chałupę góralską, pucyli moskole, czyli za pomocą otrzymanych przedmiotów liny i 2 karabinków wyjmowali piwo z oznaczonego kręgu. W ramach zabawy proponujemy różne warianty i różne zabawy do wyboru. Jednakże nasz prowadzący Harnaś zawsze w czasie zabawy wymyśli coś nowego. Na koniec uczestnicy otrzymują certyfikat zdobycia Góralskiego Bieguna.
16) Igloo – zapraszamy na górską wycieczkę w czasie której uczestnicy zbudują wielkie śnieżne igloo, oraz dodatkowo zostaną przeszkoleni z technik lawinowych.
17) Bieg zjazdowy – integracyjny bieg, który będzie polegał na przejechaniu wyznaczonej trasy, w odpowiednim limicie czasowym, a przede wszystkim wykazaniu się po drodze, na punktach kontrolnych inteligencją, sprytem i dobrym humorem. Trasa zjazdu zostanie poprowadzona z Kasprowego, starą nartostradą przez Halę Gąsienicową, prosto do Kuźnic. Uczestników imprezy podzielimy w hotelu, na rywalizujące ze sobą drużyny.
18) Zabawy na lodowisku  – zapewniamy wynajem lodowiska w określonych godzinach oraz organizację zabaw integracyjnych na lodzie, ewentualnie możemy po prostu zapewnić lodowisko, wypożyczenie łyżew i uczestnicy będą po prostu doskonalić swoją jazdę na lodzie. Dla poszukujących większych wrażeń (z większym wyprzedzeniem) możemy zorganizować mecz hokejowy, zapewnić profesjonalne stroje, instruktorów i sędziów. Inna opcją jest organizacja zajęć curlingowych. Curling może być na prawdę bardzo ciekawą opcję na integrację na lodowisku.
19) Wycieczki na Słowację – Ścieżka w koronach Drzew w Bachledowej Dolinie – w piękny słoneczny dzień w ziemie zapewnia przepiękne widoki na ośnieżone Tatry.

Wciąż nie możesz się zdecydować, poszukujesz czegoś wyjątkowego – napisz do nas a my chętnie zorganizujemy taki program dla Twojej grupy czy zespołu jaki poszukujesz. Twoja satysfakcja jest dla nas priorytetem.
Zapraszamy.

Viventure – telefon +48184781436 email: biuro@viventure.pl lub Messenger: m.me/viventure1