+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Wycieczka z Zakopanego do Energylandii

WYCIECZKA Z ZAKOPANEGO DO ENERGYLANDII

Organizując wyjazd grupowy do Zakopanego, szkolny, firmowy czy inny – warto rozważyć jako opcję całodzienny wyjazd do Energylandii.
Energylandia to największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. Odwiedzający mogą liczyć na zabawę przez cały dzień na 35 hektarach powierzchni, na której zostało przygotowanych aż 75 atrakcji rozlokowanych w 5 strefach tematycznych. W 2020 będzie otwarcie nowej strefy Aqualantis. Pierwsza strefa ekstremalna to przede wszystkim rekordowe w skali Europy i Świata Rollercoastery. Jednym z nich jest Mega Coaster Hyperion, którego wagoniki mogą pędzić z prędkością aż 142 km/h – czyli szybciej niż maksymalna dozwolona prędkość na autostradach w Polsce. Warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwszy zjazd, (pod kątem 85 stopni),  jest z wysokości 80 m (77 m nad ziemią i 3 pod ziemią).

Kolejną wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju atrakcją parku jest najwyższy i najszybszy na świecie Water Coaster, łodzie zjeżdżają z 60 metrowej wieży z prędkością aż 110 km/h. Jeśli chodzi o najnowszą atrakcję jest nią  –  Roller Coaster ZADRA – to największy na świecie hybrydowy drewniano-stalowy Roller Coaster, który osiąga zawrotną prędkość 121 km/h po torze długości 1316 m. Pierwszy spadek robi wrażenie, gdyż wagoniki zjeżdżają torami o nachyleniu 90 stopni. Jest to jednocześnie 15 roller coaster w Parku.

Inną ważną strefą jest strefa dla dzieci – Bajkolandia i Strefa Cyrkowa. Możemy tutaj znaleźć takie atrakcje jak: wiedeńską karuzelę Sisi, widokowe karuzele samoloty oraz Magic Fly, na którym możemy obejrzeć park z góry.  Jest to strefa zaprojektowana specjalnie dla dzieci, bez ekstremalnych atrakcji, tak, aby każde dziecko mogło znaleźć coś wyjątkowego dla siebie.

Częścią łączącą powyżej wymienione części jest Strefa Familijna, która została dostosowana dla dzieci jak i ich rodziców. Można tutaj skorzystać z jazdy na Roller Coasterze  Dragon RMF z podwieszanymi fotelikami, ale także na największej w Europie Środkowo-Wschodniej atrakcji wodnej Anaconda czy wypróbować szalonych pontonów Jungle Adventure!

Zupełnie osobną strefę ale również wliczoną w bilet jest Strefa Wodna –  Water Park i Tropical Fun. W okresie letnim można tutaj wyszaleć się do woli na licznych atrakcjach wodnych i zażyć nieograniczonych kąpieli wodnych, jak i słonecznych. Znajduje się tutaj, aż 13 zjeżdżalni wodnych oraz 3 baseny, w tym 2 brodziki dla dzieci. Bezpłatne leżaki ułatwią opalanie – są one rozlokowane wokół piaszczystej plaży i zielonych trawników. Panuje tutaj iście tropikalny klimat, są liczne palmy oraz trawy, które wraz z innymi kwiatami tworzą niezwykła mała architekturę.

Piątą, najnowszą strefą Energylandii jest Smoczy Gród. To właśnie tutaj znajduje się wspomniana wcześniej ZADRA – nowość sezonu 2019! Nowa część Parku zajmuje teren 5 hektarów, a jej stylizacja nawiązuje do średniowiecznej Europy oraz gotyku. Klimat epokowych zamków i budynków z kamieni i drewna oraz wszechobecnych smoków, daje się odczuć już na samym wejściu, na którym wita nas kolejka widokowa Dragon Adventure. Niezwykła kraina fantasy dopieszczona została także dwoma ciekawymi Roller Coasterami. Frida i Draken spodobają się zarówno dzieciom, jak i całym rodzinom.

W roku 2020 Energylandia zaskoczy swoich Gości także nową 6 strefą! AQUALANTIS to kolejna część parku, która powstanie na obszarze 6 hektarów otaczając nowy roller coaster typu Double Coaster, który osiągnie prędkość 100 km/h.

Dla zainteresowanych grup zorganizowanych – szkolnych jak i firmowych lub innych proponujemy przez cały sezon zorganizowane wycieczki z Zakopanego. W ramach wycieczki zapewniamy:

  • Przejazd komfortowym autokarem lub dla mniejszych grup busem
  • Pilota lub przewodnika na trasie wycieczki
  • Dodatkowy program zwiedzania (np. postój w Wadowicach lub innym uzgodnionym miejscu)
  • Bilet wstępu do Energylandii z rabatem
  • Lunch (opcjonalnie)
  • całą moc atrakcji i zabawy w parku

Zapraszamy.

Minimalna liczba osób (poza programami VIP) – 7-8 os.
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem po szczegóły i wycenę telefon +48184781436 lub  biuro@viventure.pl
Przewodnik w j. polskim lub obcym.