+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Wyspy owcze – pomysł na wyjątkowy wyjazd incentive

 

 

 

 

 

 

Przykładowe hotele – wszystkie centralnie zlokalizowane o bardzo dobrym standardzie:

Czy wiedziałeś, że
Wyspy Owcze znajdują się na północnym Oceanie Atlantyckim.
Stolicą jest Tórshavn.
Populacja Wysp Owczych wynosi 49.820 tysięcy.
Językiem urzędowym Wysp Owczych – jest farerski.
Duński to drugi język.
Wyspy Owcze są lądem pochodzenia wulkanicznego.
Wyspy Owcze składają się z 18 wysp, oddzielonych wąskimi przesmykami lub fiordami.
Największą wyspą jest Streymoy (375,5 km2) ze stolicą, Tórshavn.
Rybołówstwo jest i było przez wiele dziesięcioleci głównym przemysłem Wysp Owczych.

Fakty o Wyspach Owczych
Klimat. Wyspy Owcze znajdują się na 62 ° N. Średnia temperatura w najcieplejszych miesiącach wynosi 13 ° C czego wynikiem są łagodne letnie dni, a w czasie zimy średnia temperatura wynosi 3 ° C.
Pieniądze Istnieją dwie waluty o równej wartości: Farerska Króna i Korona duńska. Podczas, gdy rząd Wysp Owczych drukuje
własne banknoty, używane są tylko monety duńskie.
Język W XX wieku farerski stał się językiem urzędowym na Wyspach Owczych, i jest używany we wszystkich sprawach – także w biznesie, administracji, życiu politycznym i kulturalnym.
Infrastruktura Wyspy Owcze ma sieć drogową – 960 km nieutwardzonych dróg, co ułatwia w poruszaniu się po wyspach.
Powierzchnia 1399 km2 rozłożona na 18 wyspach, 1100 km wybrzeża i obszaru morskiego w przybliżeniu 274 000 km2.

PRZYKŁADOWE AKTYWNOŚCI MOŻLIWE DO ZORGANIZOWANIA NA WYSPACH:
Gjógv
Wioska Gjógv z zaledwie 35 mieszkańcami jest prawdopodobnie najbardziej zachwycająca na Wyspach Owczych. Gjógv to najbardziej wysunięta na północ miejscowość na wyspie Eysturoy, nazwana tak od 200-metrowego wąwozu łączącego wioskę  z morzem. Nominowany przez Nordycką Radę do nagrody Natura i Środowisko w 2014. Ta piękna cicha i spokojna dobrze zachowana wioska jest malowniczo położona, zamknięta górami ze wszystkich stron.
Gjógv ma mniej niż 50 mieszkańców, wszyscy mieszkają w starych domkach z murami i dachami pokrytymi torfem. Dodając do tego wspaniałe szlaki turystyczne i piesze, które oferują spektakularne widoki na północny Atlantyk i okolicę wysp wszystko to sprawia, że nie można ominąć tej niesamowitej lokalizacji.
Lunch serwowany można zorganizować w Gjáargarður, gdzie jest świetna obsługa oraz wyposażenie idealne na każdy event. Te piękne urocze i ciepłe okolice są najlepszym punktem wyjścia do szybkiego wypadu bez względu na cel.

NAX – North Atlantic Xperience
Wykorzystując ekstremalne warunki jakie czasami panują na Wyspach Owczych możemy zorganizować cały szereg aktywności typy teambuilding, w klimacie przygodowym, czy ekstremalnym.
Wszystkie te aktywności można w skrócie scharakteryzować jako budowanie zespołu, rozwój osobisty, czy podejmowanie wyzwań – do dyspozycji mogą być kajaki, łodzie motorowe a dodatkowymi aktywnościami –  wspinanie.
Większe grupy możemy podzielić na mniejsze – które będą rotowały, aby spróbować każdej aktywności.

Akcja ratunkowa – groty, pianki i helikopter
Dla grup max. 10 os.
Po obiedzie grupa popłynie szybką łodzią na wyspę Hestoy – zobaczymy jak wygląda życie w tamtych warunkach i następnie na
zachodniej stronie wyspy uczestnicy ubrani w pianki do pływania będą skakać z wysokich klifów wysoko do morza, a następnie popłyną do wielu przybrzeżnych morskich grot. W jednej z nich zorganizowany zostanie prywatny koncert.
Wracając z wyspy Hestoy – w drodze powrotnej do Tórshavn – zorganizujemy, zorganizujemy symulowane „zatonięcie” łodzi, grupa będzie musiała wskoczyć do wody w piankach … a następnie zostanie uratowana przez helikopter Atlantic Airways Search and Rescue. Uczestnicy będą wciągani na pokład jeden po drugim.

Wycieczka szkunerem Norðlýsið i zawody wędkarskie
Pojemność 45 os.
Słynny kapitan Birgir Enni przywita cię na pokładzie szkunera Norðlýsið i zabierze Cię na 4-godzinne wędkowanie. Każdy będzie miał swój własny sprzęt wędkarski i rozpoczną się zawody – dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda.
Norðlýsið został zbudowany w Stoczni Tórshavn w czasie II wojny światowej jako żaglowiec pomocniczy. Statek został ukończony oddany do pierwszych właścicieli 5 maja 1945 roku, tego samego dnia, w którym zakończyła się II wojna światowa. Został zbudowany z dębu. Materiał został wysłany z Kanady ponieważ kanadyjski dąb uważany jest za wyjątkowo dobry. Statek był używany głównie jako statek rybacki i pływał dookoła Wysp Owczych od 1945 roku do 1980. Norðlýsið był pierwszym statkiem, który łowił śledzie za pomocą sieci rybackich.

Tórshavn City Tour
Stolica Tórshavn – jedna z najmniejszych stolic świata. Proponujemy zwiedzanie starego miasta Tórshavn i Tinganes. Wchodząc na stare miasto, doświadczymy zupełnie innej części Tórshavn i zobaczymy wiele małych przejść, schodów i małych klifów między starymi domami, ze słynnymi dachami pokrytymi trawą. Tórshavn jest jednym z najlepiej zachowanych starych miast w Europie od 1600 r., ponieważ miasto nie zostało zniszczone przez pożary, jak większość innych miast europejskich. Następnie pojedziemy do Kirkjubøur z populacją 76 osób, jedna z najstarszych wiosek na Wyspach Owczych, która miała dominujący status kulturowy zarówno na wyspach, jak i na północnym Atlantyku.

Streymoy and Eysturoy
Zwiedzanie wysp Streymoy i Eysturoy prowadzi przez starą górską drogę z Tórshavn do Kollafjørður, tutaj miniesz starą bazę NATO, która dziś jest lokalnym więzieniem.
Przejedziesz obok starej stacji wielorybniczej „við Áir” – jedną z trzech na świecie, która wciąż jeszcze można zobaczyć. Następnie jedziemy do Tjørnuvík i po drodze mijamy najwyższy wodospad na Wyspach Owczych, Fossá. Kolejnym etapem jest Eiði i dalej do Gjógv, gdzie mijamy najwyższy szczyt Slættartindur (882 m) – tutaj z góry można zobaczyć najdalej na świecie, zgodnie ze Światowym Rekordem Guinnessa, można zobaczyć Vatnajøkull oddalone o 540 kilometrów. Przejedziemy także obok dwóch morskich stosów tuż przy północnym wybrzeżu wyspy Eysturoy – a przewodnik opowie historię, odnośnie próby przejęcia wysp przez Islandię…
Punktem kulminacyjnym tej wycieczki jest fantastyczna idylliczna wioska Gjógv.

Roykstovan – najstarszy drewniany dom w Europie
Odwiedź jeden z najstarszych wciąż zamieszkanych drewnianych domów w Europie – Roykstovan – którego początki sięgają 1050 roku
Rodzina Patursson mieszka w tej farmie od 1557 r., wcześniej dom ten był miejscem zamieszkania biskupów.
Obok znajduje się Katedra św. Magnusa, pochodząca z około 1300 roku, nie ma wieży, okien ani dachu. Katedra ta nigdy nie została ukończona i nadal stoi jako wybitna ruina. Kościół Ólavs, który pierwotnie nazywał się kościołem Matki Boskiej, ma swoją nazwę po Ólav the Holy, jest najstarszym kościół na Wyspach Owczych, i został zbudowany około roku 1200. Kościół ma 21,8 m długości i 7,5 szerokości , a ołtarz namalował Sámal Joensen-Mikines.

Vestmanna Birdcliffs
Niesamowite ptasie klify na północ od wioski Vestmanna. Z Vestmanna wyruszymy na 2-godzinny rejs po wysokich klifach, przez wąskie przesmyki i do ciemnych jaskiń.
Doświadcz całkowitej ciszy – usłysz wodę ściekającą ze zboczy górskich w jaskiniach i krzyki ptaków w okresie lęgowym.
Ta trasa jest zależna od pogody.

Wioski – Gásadalur i Bøur
Wycieczka krajoznawcza do niesamowitych wiosek Gásadalur i Bøur.
Wioska Gásadalur, położona w pobliżu pięknego wodospadu Múlafossur, leży pomiędzy bujnymi zielonymi polami i
strzelistymi górami.
Jest to jedna z tych lokalizacji, które wydaje Ci się, że możesz podziwiać wyłącznie na fotografiach. Teraz to Ty będziesz fotografem.

Mykines
Wizyta na wyspie Mykines jest „koniecznością” podczas wizyty na Wyspach Owczych latem. Mykines to raj dla ptaków; tysiące maskonurów i granatów – a także foki. Wycieczka jest całodniowa; 45 min. promem, a następnie 6 godzin pobytu i promem z powrotem do Sørvágur.

Visit the brewery Okkara
Mamy dwa browary na Wyspach Owczych – jednym z nich jest Okkara. Dyrektor wraz z grupą opowie o produkcji i pomysłach na różne piwa… i odbędzie się degustacja piwa.

RESTAURACJE NA WYSPACH:

Wyspy owcze oferują naprawdę niesamowite doznania kulinarne dla osób poszukujących wyrafinowanej kuchni. Dla naszych klientów oferujemy organizację lunchu czy kolacji w świetnych lokalnych restauracjach, z których jedna ma 2 * Michelin’a.

W kuchni dominują dania z jagnięciny, ryb czy owoców morza.
Polecamy restauracje:
– Restaurant Barbara
– Restaurant Áarstova
– Restaurant KOKS – 2* Michelin
– Restaurant Ræst
– Restaurant Gras
– Restaurant Fútastova
– Anna & Óli’s place
– Café Fjørðoy in Sørvágur
W zależności od złożoności programu pobytu, terminu, wybranych aktywności na miejscu dobierzemy dla Państwa odpowiednie miejsce, które spełni Państwa oczekiwania. Zapraszamy

Celem otrzymania szczegółowej oferty na organizację wyjazdu firmowego dla grupy prosimy o przesłanie zapytania na adres: biuro@viventure.pl lub telefon: 608817744

Zapraszamy
Zespół
Viventure.pl