+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Wyjazd firmowy do Barcelony – scenariusz wyjazdu incentive

Przykładowe hotele – wszystkie centralnie zlokalizowane o bardzo dobrym standardzie:

Barcelona jest drugim co do wielkości miastem w Hiszpanii po Madrycie i stolicą Katalonii, z liczbą ludności 1621537 . Jest to największa w Europie metropolia na wybrzeżu Morza Śródziemnego . Barcelona jest dziś jednym z wiodących na świecie ośrodków turystycznych, gospodarczych , targowo-wystawienniczych i kulturalno-sportowych , a jej wpływy w handlu , edukacji, rozrywki, mediów , mody , nauki i sztuki , przyczyniają się do jej statusu jako jednego z głównych globalnych miast świata. Rzeczywiście, jest ważnym ośrodkiem kulturalnym i gospodarczym, w południowo-zachodniej Europie , 26 na świecie ( po Moskwie, przed Dubajem ) i rosnącym centrum finansowym . Znajduje się tutaj jeden z głównych europejskich portów śródziemnomorskich, a także międzynarodowego lotnisko w Barcelonie , które obsługuje około 30 mln pasażerów rocznie . Barcelona jest 16 najczęściej odwiedzanym miastem na świecie i czwartą najczęściej odwiedzaną metropolią w Europie po Paryżu, Londynie i Rzymie, kilka milionów turystów każdego roku . Barcelona jest na 14 miejscu jako najbardziej ” znośne do życia miasto ” na świecie według lifestylowego magazynu Monocle.

PROPONOWANY PROGRAM:
Dzień 1
Przylot na lotnisko El Prat w Barcelonie
Na lotnisku będzie oczekiwał polskojęzyczny pilot, który popilotuje grupę do hotelu.
Kolacja:
1 opcja
– kolacja z pokazem flamenco w Tablao de Carmen.
Miejsce stworzone jako hołd dla wielkiego tancerza flamenco Carmen Amaya, Tablao de Carmen powstało oferując pokaz flamenco w najczystszej formie, istnieje od1988 roku. Tablao znajduje się w Poble Espanyol de Montjuic, w ramach kompleksu budynków stworzonych 1929 r na Wystawę Światową pokazując bogactwo i różnorodność Hiszpańskiej Architektury.
Tablao de Carmen znana jest z utrzymania rygorystycznego poziomu artystycznego, od czasu kiedy powstała. Z dumą można stwierdzić, że prestiż wynika z jakości i ciągłości programowej w oparciu o najczystsze zachowanie tradycji i występy na najwyższym poziomie, pomijając trendy mody i inne uwarunkowania. Pokaz oferowany w Tablao de Carmen to typowy pokaz tablao, to znaczy nie ma formalnej choreografii lub zsynchronizowanego układu. Spektakl przedstawia wiele z najważniejszych i reprezentatywnych nurtów flamenco tak, że widzowie mogą docenić bogactwo i różnorodność tej sztuki we wszystkich jej aspektach: muzyka, taniec i śpiew.
2 opcja – kolacja tapas w dzielnicy łacińskiej
Ciesz się prawdziwym smakiem Hiszpanii w ramach trasy Tapas i Pinxtos … Będziesz miał możliwość poznania dzielnicy gotyckiej, zabytkowej części Barcelony, chodząc najstarszymi ulicami miasta i degustując słynne Pintxos. Oferujemy Ci szansę odkrycia restauracji i gastronomii. Baw się dobrze w prawdziwie hiszpańskim stylu życia!

Dzień 2
Śniadanie w hotelu
Półdniowa tura – Gaudi i modernizm
Przejedziemy przez Paseo de Gracia, główną aleję dzielnicy Eixample. Znajdują się tutaj liczne budynki projektowane w stylu eklektycznym, mediewistycznym lub całkowicie modernistycznym. Będziemy podziwiać wspaniałe modernistyczne budynki, takie jak Casa Batllo, Casa Lleó Morera i La Pedrera. W końcu dotrzemy do Sagrada Famila. Polecamy wizytę w środku, jest tego warte.
Następnie będziemy kontynuować naszą wizytę w Parc Güell, miejsce światowego dziedzictwa wpisane na listę UNESCO … Pierwotnie planowany jako miasto-ogród, nigdy nie został ukończony. Budynki przy wejściu wraz z klatką schodową, strzeżone są przez smoka, który prowadzi do wielkiej sali z 86 kolumnami doryckimi wspierającymi sufit z mozaiki.
Lunch w Restauracji “El Cangrejo Loco”
16 lipca 1992 r., z okazji igrzysk olimpijskich w Barcelonie 92, restauracja „Zwariowany Krab” „rozpoczęła swoją działalność w porcie olimpijskim w Barcelonie. Marina została stworzona do organizacji konkurencji olimpijskich w żeglarstwie. Obecnie jest uważana za jeden z obszarów odniesienia „nowego” po 92 r. w Barcelonie. Restauracja miała okazję gościć takie wybitne postaci, jak ich Mości Juana Carlosa i królowej Sofii, księcia Asturii Felipe de Borbón księżniczek i Elena i Cristina, księżnej Anny Anglii, ówczesnego przewodniczący MKOl Juan Antonio Samaranch i Pascual Maragall, obecnego prezydenta Generalitat Katalonii. Igrzyska są historią, ale „Zwariowany Krab” pozostaje wierny swojemu celowi: aby zapewnić najlepszą jakość we wszystkich swoich potraw i wyśmienitą obsługę.
Kolacja w restauracji“Costa Gallega”
Jest to idealne miejsce do zanurkowania w głąb typowej kuchni hiszpańskiej … Tradycyjna restauracja Costa Gallega ma klimat, który można by opisać jako bardzo hiszpańską „przytulność”. Jest ona położona w samym centrum Barcelony, bardzo blisko słynnych budowli Gaudiego. W „Costa Gallega” można spróbować doskonałe „tapas” – nawet całe tapas-menu, lub po prostu cieszyć się typowym hiszpańskim daniem jako starter i dalej wspaniałymi hiszpańskim daniem głównym i deserem.

Mecz na stadionie FC Barcelona
Camp Nou FC Barcelona jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych stadionów piłkarskich na świecie, na którym są rozgrywane mecze klubu FC Barcelona. Jego trybuny mieszczą 98 772 osób, czyniąc go największym czynnym stadionem w Europie i na świecie. UEFA sklasyfikowała stadion na 5 gwiazdek, jako że arena spełnia najwyższe standardy konstrukcyjne. Na stadionie rozgrywane są mecze reprezentacji Katalonii w piłce nożnej, a niegdyś rozgrywane były także mecze Reprezentacji Hiszpanii. Zapraszamy na niezwykły piłkarski wieczór.

 

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Wycieczka – Monserrat Monastery
Montserrat jest górą, unikalny Park Natury, masywna skała ponad 4000 stóp wysokości, widoczna z daleka, o dziwnych kształtach i zaokrąglonych szczytach, które sterczą w niebo, można tam spacerować, są ścieżki, schody, z jaskiniami i pustelnie rozrzucone na górze i tajemnicze skały oraz wspaniałe widoki.
Bodegas Torres
Początki nigdy nie powinny zostać zapomniane. Ani nadzieja na podążanie do przodu nie powinna zostać porzucona. Siedziba Torresa w Vilafranca del Penedes ma korzenie wielkiego marzenia, które wzrosło już od pierwszego dnia. Rodzina Toores „, z pokolenia na pokolenie, przekazywała sekret tworzenia doskonałych win i miłości do ziemi. Tradycja i wizja przyszłości przekształciła Torres w renomowaną firmę, której produkty można teraz znaleźć w ponad 140 krajach. Wizyta w winnicy jest rozrywką i doświadczeniem kulturowym. Obejmuje zwiedzanie tuneli, pociąg Torres, wycieczkę po winnicach z systemem audio-przewodnika i oczywiście degustację wina, aby poznać rezultat całej historii Torres. Ciesz się tą niezapomnianą wycieczką! Spróbuj tam produkowane wina, chłoń przyrodę i odpocznij, podziwiając świat wina.
Lunch w Restauracji “Mas Rabell”
Restauracja Mas Rabell położona jest w samym sercu regionu Penedès, 7 km od winnicy w Pacs del Penedes, w pobliżu miejscowości Sant Martí Sarroca. Jest to tradycyjny dom kataloński, którego historia sięga 14 wieku. Rodzina Torres odrestaurowała go zachowując jego wiśniowe pokoje i dodając nowoczesną i jasną kuchnię oraz salę jadalną. Oferuje możliwość spróbowania tradycyjnych dań kuchni śródziemnomorskiej przygotowanych przez szefa kuchni Sergi Millet sparowanych z winami Torres i brandy.
II opcja 3 dnia:
Go Car Tour (Barcelona)
Nowa koncepcja turystyki – dzięki czemu zwiedzanie Barcelony jest łatwiejsze i bardziej zabawne. Małe żółte samochody bez dachu, które „mówią”, można wybrać się na wycieczkę po mieście, której nigdy nie zapomnisz. Go Car, odpalasz silnik i jedziesz, aby zobaczyć niesamowite miejsca w słynnym katalońskim mieście. Jest to pierwsza w Europie, koncepcja, która wcześniej odniosła sukces w Stanach, ale nic podobnego nie istnieje w odniesieniu do wycieczek w Europie.
DOWNTOWN – MONTJUIC TOUR (2 godz.) Trasa ta prowadzi przez centrum średniowiecznego miasta Barcelony i wzgórza Montjuic, gdzie można oglądać zapierające dech w piersiach widoki Barcelony i przeżyć magię olimpiady ‘92 r.
Program wycieczki:
• Łuk Triumfalny• El Raval • Stadion Olimpijski
• Parc de la Ciutadella • MACBA • Fundacja Miró
• Museum Czekolady • Las Ramblas • Pominik Kolumba
• El Born • Targ Boquería • Stary Port, Barceloneta
• Kościół Sta. Maria del Mar • Poble Espanyol • Plaże
• La Mercé plaza • Montjuic-MNAC • Port Olimpijski
Lunch w restauracji “Can Travinou”
Mieszcząca się w odremontowanym domu z 17 wieku Can Travinou szczyci się wspaniałym ogrodem i tradycyjną, przytulną atmosferą. Restauracja ma prywatne sale, które czynią go idealnym miejscem dla spotkań biznesowych i wszelkiego rodzaju uroczystości. Menu oferuje tradycyjne dania kuchni katalońskiej.
Opcjonalnie możemy zorganizować dla grupy – Lekcję gotowania Paella, a następnie obiad w oparciu o Paella, które ugotowała grupa!
Dinner at restaurant “Brown 33”
Restauracja Brown 33 znajduje się w Paseo de Gracia 33, w odległości spaceru od dwóch arcydzieł Gaudiego, Casa Batllo i Casa Mila, centric Plaza Catalunya, Rambla i Old Quarter. Restauracja oferuje mieszankę stylów i smaków, stworzonych przez włoskie składniki i opracowane przy wykorzystaniu klasycznych receptur. Ponadto ma też salę 33, około 240 metrów kwadratowych, która nadaje się do każdego rodzaju imprezy.

Dzień 4 – OPCJA 1
Śniadanie w hotelu
Powrót do Polski