+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Przystanek Gorce – domek na wynajem w Gorcach

ZAPRASZAMY SERDECZNIE W GORCE
DOMEK NA WYNAJEM – „PRZYSTANEK GORCE

Wszystkich poszukujących pięknego miejsca, trochę więcej ciszy i spokoju a zarazem dużej przestrzeni zapraszamy do naszego domku na wynajem – „Przystanek Gorce”. Domek jest położony na górskim osiedlu Buflak 12 w Nowym Targu i można w nim zakwaterować od 1-8 osób.
Domek posiada na górze: dwie sypialnie. W pierwszej dwa łózka pojedyncze, które można połączyć w jedno małżeńskie (spinane materace i spinane łóżka), dodatkowo rozkładana kanapa. W drugiej podobnie jak w pierwszej sypialni również dwa łączone w ten sam sposób łóżka plus 1 osobowy rozkładany fotel. Dodatkowo druga sypialnia ma ogromne trójkątne panoramiczne okno z widokiem na Gorce. Na piętrze znajduje się też toaleta z umywalką. Na parterze jest duży salon z aneksem kuchennym oraz łazienką z prysznicem. W salonie znajduje się dwuosobowa rozkładana kanapa. Salon połączony jest z dużym drewnianym tarasem idealnym na relax i podziwianie otaczającej przyrody (czasami zdarza się, że pod nas domek podchodzą sarny lub łanie). Na tarasie można zrobić grilla i cieszyć się relaksem.
Na działce znajduje się również trampolina (do korzystania przez dzieci pod nadzorem dorosłych), jest kosz do koszykówki oraz dla chętnych możemy rozłożyć stół do ping ponga.

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku – celem śledzenia aktualności: www.facebook.com/przystanekgorce

Lokalizacja obiektu sprzyja poznaniu Gorców – które charakteryzują się tym, że nigdy nie są oblegane tłumami turystów, przez co można na prawdę u nas wypocząć. Nowy Targ to też stolica Podhala – będąc w samym środku łatwo można w ciągu tygodniowego lub dłuższego pobytu odwiedzić większość atrakcji regionu, a jest tego naprawdę bardzo dużo.

Propozycje atrakcji turystycznych w najbliższej okolicy (subiektywny wybór, nie zamykający całej listy):

  • ŁAPSOWA POLANA ok. 30-40 min na piechotę od Przystanku Gorce. Ciekawy spacer w czasie, którego przy ładnej pogodzie można podziwiać niesamowite widoki na całą panoramę Tatr oraz Nowego Targu
  • TURBACZ na piechotę z Przystanku Gorce ok. 2h30 min – 2h45m prosta droga w kierunku Łapsowej Polany idąc najpierw niebieskim szlakiem a następnie czarnym. Możemy użyczyć mapy Gorc lub posiadamy też na sprzedaż (laminowana koszt 18 zł/szt). Dodatkowo mamy w dostępności mapy Tatr Polskich i Słowackich, Pienin oraz Słowackiego Raju. Oraz przewodniki szlaków w Tatrach
  • Wycieczka piesza Przystanek Gorce Łapsowa Polana Bukowina Obidowska Obidowa Stare Wierchy czas w 1 stronę ok. 2h
  • Wycieczki => wieże widokowe w Gorcach
    LUBAŃ najbliżej – szlakiem z Kluszkowiec: albo niebieski zaczynający się w okolicach góry Wdżar lub żółty z samych Kluszkowiec

    MAGURKI szlak np. z Ochotnicy

    KOZIARZ najkrótsza trasa z Tylmanowej, ale też można wejść od strony Szczawnicy.

    GORC kilka szlaków od strony Ochotnicy, od strony Rzeki
  • PIENINY SPŁYW DUNAJCEM ORAZ SZLAKI PIESZE W PIENINACH
    Pozycją, której nie można pominąć będąc w naszym regionie jest Spływ Dunajcem, który jest jednocześnie jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Polski. Start Spływu w Sromowcach Niżnych (samochód można zostawić na parkingu, potem po spływie można skorzystać z transferu powrotnego). Czas trwania samego spływu to ok. 2h. Poza standardowymi tratwami – dostępny jest również spływ w wersji: pontony lub kajaki (wtedy początek jest trochę niżej – zaraz za znakiem Sromowce pierwszy skręt w prawo)
    – Najważniejsze wycieczki piesze: TRZY KORONY – szlak żółty zaczyna się w Sromowcach Niżnych

    SOKOLICA – szlak zaczyna się Krościenku lub w Szczawnicy (wtedy jest dodatkowo przeprawa tratwą przez Dunajec).

  • SZCZAWNICA – uzdrowisko oraz miejscowość turystyczna, warto spędzić tam trochę czasu, przespacerować się w szczególności po części uzdrowiskowej oraz napić się wody mineralnej w Parku Zdrojowym
  • Będąc w SZCZAWNICY – warto pojechać do JAWOREK skąd wiedzie szlak na WYSOKĄ (Wysokie Skałki) mierząca 1050 m n.p.m. to najwyższy szczyt Pienin, znajdujący się poza Pienińskim Parkiem Narodowym. Schodząc w dół można na pewnym etapie skorzystać z wyciągu krzesełkowego Homole Arena i zjechać nim w dół.
  • OKOLICE JEZIORA CZORSZTYŃSKIEGO
    Świetne miejsce na rekreację – można tutaj przepłynąć się po jeziorze statkiem Białą Dama, można zwiedzić dwa zamki – NIEDZICA i CZORSZTYN oraz zobaczyć tamę (gdyż samo jezioro powstało jako sztuczny zbiornik poprzez spiętrzenie wód rzeki Dunajec). Dla osób lubiący aktywnie spędzać czas polecamy podjechać do Harklowej na skrzyżowanie w kierunku Knurowa, znajduje się tam przystanek START VELO – można wypożyczyć rowery (w tym elektryczne) i przejechać całą trasę dookoła jeziora na rowerze.

    Kościół w Dębnie Podhalańskim – najważniejszy zabytek sakralny na Podhalu, wpisany na listę UNESCO, drewniany kościół pochodzący z II poł. XV w.
  • NOWY TARG – miasto o ponad 650 letniej historii. Warte odwiedzenia chodź na chwilę. Warto przespacerować się po rynku i spróbować lodów tradycyjnych, które są wpisane na listę produktów tradycyjnych. Dodatkowo w czwartki i soboty od rana odbywa się tradycyjny jarmark przy ul. Targowej. W mieście również ma swoją siedzibę Aeroklub Podhalański – dla żądnych wrażeń oferuje skoki spadochronowe w tandemie, loty balonem, samolotami czy szybowcami – www.lotywidokowe24.pl
    Rezerwat Bór na Czerwonem – znajduje się blisko lotniska w Nowym Targu. Jest to rezerwat torfowiskowy. Na miejscu można przespacerować się ścieżką edukacyjną – po drewnianych podestach ok. 700 metrów – na końcu której znajduje się platforma widokowa.

    10) Kolejnym parkiem narodowym poza Gorczańskim i Pienińskim jest Babiogórski Park Narodowy. Warto zaplanować wycieczkę (całodzienną) na Babią Górę – start szlaku najbliższego z przełęczy krowiarki, wiedzie stamtąd czerwony szlak – czas przejścia ok. 2h24m.
  • Przy okazji będąc w okolicy Babiej Góry – warto odwiedzić ZUBRZYCĘ GÓRNĄ – znajduje się tam MUZEUM – ORAWSKI PARK ETNOGRAFICZNY. Jest to skansen regionalny otwarty w 1955 roku w Zubrzycy Górnej. Prezentujący architekturę oraz kulturę materialną, społeczną i duchową regionu Górnej Orawy.
  • ZAKOPANE – TATRY
    Zakopane czyli inaczej mówiąc zimowa stolica Polski, ale również stolica najwyższych gór w Polsce. Czas dojazdu z Przystanku Gorce – ok. 30-45 min w zależności od ruchu na drodze. Będąc w Zakopanem warto zwiedzić:

    Muzeum Tatrzańskie z jego kilkoma oddziałami – w tym najważniejsze Gmach Główny, Willa Koliba czy Willa Oksza…
    www.muzeumtatrzanskie.pl
    – Kolejka linowo-terenowa na Gubałówkę (mamy możliwość rezerwacji biletów dla naszych gości)

    – Kolejka na Kasprowy Wierch (mamy możliwość rezerwacji biletów dla naszych gości)

    Krupówki – najsłynniejszy deptak w Polsce

    Skocznie Narciarskie – na których co roku w styczniu odbywa się puchar świata w skokach narciarskich.
    Kaplica w Jaszczurówce, kaplica Najświętszego Serca Jezusa – kościół filialny parafii rzymskokatolickiej w Toporowej Cyrhli. Świątynię zaprojektowaną przez Stanisława Witkiewicza rozpoczęto budować w roku 1904, a poświęcono w 1907.

    Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Mieści się przy ul. Krzeptówki. Opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni z Cyrhli.

    – będąc w Zakopanem warto podjechać do Chochołowa – Dominuje tam zabudowa w klasycznym góralskim stylu. Chaty są oryginalne, a najstarsze powstały jeszcze na przełomie XVIII i XIX wieku. Z tego względu Chochołów został uznany przez za zabytek klasy zero i wpisany na listę UNESCO.

    – po drodze do Chochołowa – np. na Polanie Biały Potok i dalej znajduje się kilka bacówek, w których można zakupić oscypki. Jednak my jako, że znajdujemy się w Nowym Targu polecamy bacówkę – która znajduje się w okolicach lotniska pomiędzy rondem Jana Pawła a Waksmundem po prawej stronie. Wg. nas najlepsze oscypki. Pani baca zdobyła kiedyś nagrodę
    w Zakopanem na targach produktów regionalnych.

    Szlaki turystyczne w Tatrach:

    – najważniejsze doliny: Chochołowska, Kościeliska, Strążyska, Dolina Białego, Olczyska, oraz jeden z najpopularniejszych szlaków do Morskiego Oka (uczulamy, że przed wyjazdem do Morskiego Oka, należy wcześniej zakupić bilet na parking na stornie
    www.tpn.pl , nie ma możliwości płatności za parking na miejscu!. ). Chętnie udzielimy Państwu dodatkowe informacje odnośnie wędrówek po Tatrach.
  • TATRY SŁOWACKIE
    Znajdujemy się praktycznie przy samej granicy ze Słowacją – więc zachęcamy również do wycieczek na Słowację. Ważne aby zabrać ze sobą dowód tożsamości. Z ciekawszych miejsc jakie warto odwiedzić na Słowacji to:

    – Ścieżka w Koronach Drzew – w dolinie Bachledowej

    – Szczyrbskie Jezioro

    – Dolina Białej Wody – przepiękna dolina idąca częściowo równolegle do szlaku na Morskie Oko tylko po słowackiej stronie. Bardzo mało uczęszczana.

    – Łomnica z kolejką linową na Łomnice – bilety należy wykupić wcześniej przez internet.

    – Miasteczko Tatrzańska Łomnica, Stary Smokoviec, Poprad

    – Szlak do Wodospadów Zimnej Wody.

    – Jaskinia Bielska – przepiękna jaskinia oraz bardzo podobna do niej Jaskinia Demianowska oraz Jaskinia Lodowa (gdzie ścieżki częściowo wykute są w lodzie). Szczegóły dot. jaskiń dostępne na stronie
    www.ssj.sk
  • SŁOWACKI RAJ – Niesamowite skały, rwący górski potok, malownicze wąwozy i to wszystko bardzo blisko, bo jedynie kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy. Słowacki Raj to park narodowy z wieloma szlakami pieszymi, obejmujący ponad 194 kilometry kwadratowe. Najpopularniejsza wśród podróżnych jest północna część parku. W jej skład wchodzą między innymi:
    Przełom Hornadu, Suchá Belá czy polana Kláštorisko. Bardziej ambitni turyści wybierają drogę przez Piecky czy Veľký Sokol. Na południu możemy też odwiedzić Dobszyńską Jaskinię Lodową, zdobyć szczyt Veľká Knola lub odpocząć nad sztucznym jeziorem Palcmanská Maša.
  • MAŁA FATRA z JANOSIKOWYMI DIERAMI– to jedno z najciekawszych słowackich pasm górskich. Dzieli się na dwie części: Mała Fatra Luczańska i Mała Fatra Krywańska, które oddziela przełom rzeki Wag. Park Narodowy Mała Fatra powstał 1 kwietnia 1988 roku, natomiast Janosikowe Diery położone są w Małej Fatrze Krywańskiej. Janosikowe Diery jest to system wąwozów znajdujący się w północnej Słowacji. Miejsce to urozmaicane jest przez przepływający wąwozem górskim potok oraz przez liczne kładki, drabinki i łańcuchy. Szlak turystyczny poprowadzona w tym miejscu jest niesamowity i na pewno warty odwiedzenia. Zalecamy przyjazd rano, bo szlaki są długie.Oczywiście to tylko kilka sugestii – chętnie na miejscu udzielimy dodatkowych informacji, porad, czy sugestii – jesteśmy do dyspozycji.
    Przystanek Gorce


    REZERWACJA:
    Zapraszamy do rezerwacji mailowej: mjach@wp.pl lub telefonicznej: +48500195038 lub +48608817744

Facebook