+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Akcja lawinowa – impreza integracyjna

Akcja Lawinowa to impreza plenerowa rozgrywana w warunkach zimowych. Terenem do jej realizacji jest obszar Podhala, a szczególnie uatrakcyjnia tę zabawę wycieczka górska w Tatry, podczas której następuje „niespodziewany wypadek”.
Zaczyna się Akcja Ratunkowa:
Grupa osób przebywająca na wycieczce zostaje zaalarmowana, że w okolicach miał miejsce wypadek lawinowy.
Zadanie dla grupy:
Udać się na poszukiwania i uratować zasypane osoby!

Plan akcji:
1. Udać się na miejsce zbiórki, gdzie będzie oczekiwać niezbędny sprzęt ratunkowy potrzebny do przeprowadzenia zadania. /Grupa spotyka się z ratownikami TOPR, którzy objaśniają zasady prowadzenia akcji lawinowej w górach, a także przeprowadzają krótki instruktaż po-sługiwania się otrzymanym sprzętem ratowniczym, takim jak elektroniczne detektory lawinowe, sondy lawinowe, chorągiewki do trasowania itd./
2. Z niezbędnym sprzętem według otrzymanych wskazówek /mapa, azymut, znaki itp./ uczestnicy dochodzą do miejsca, gdzie zdarzył się wypadek.
3. Rozpoczyna się akcja ratunkowa, w której grupa musi wykazać się umiejętnościami zespołowego działania po to, aby odszukać zasypanych. /Całość grupy musi wybrać kierownika akcji, podzielić się na sekcje sondującą, traserów, obserwatorów itd., a następnie przystąpić do wykonania zadania./
4. Po odnalezieniu zasypanych /zakopane plecaki z elektronicznymi detektorami lawinowymi/, grupa udziela pierwszej pomocy i transportuje poszkodowanych do bezpiecznego miejsca.
5. Zasypani zostają uratowani, następuje koniec akcji, podsumowanie jej przez uczestników i ratowników TOPR, którzy przez cały czas obserwują wykonywane zadania.
Akcja lawinowa to impreza, nie tylko a charakterze zabawowym, ale również, a może przede wszystkim o cechach edukacyjnych. Każdy uczestnik ma okazje, co prawda w sytuacji symulowanej, ale uczestniczy w akcji ratowniczej. Zapoznaje się z zasadami przeprowadzania tego typu działań, poznaje sprzęt niezbędny w turystyce zimowej, uczy się bezpiecznego poruszania w warunkach zimowych i posługiwania się sprzętem ratowniczym itd.

 

Zapraszamy do współpracy.
Celem otrzymania pełnej wyceny – prosimy o kontakt tel: +48 18 478 14 36 m: biuro@viventure.pl

Facebook