+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Warsztaty góralskie – aktywności w stylu regionalnym

Spędź Czas w Góralskim Klimacie

Zapraszamy do miłego spędzenia czasu w góralskim klimacie. Goście będą mieli okazję zapoznać się z regionalnymi atrakcjami typowymi dla Podhala oraz zmierzyć się z góralskimi zadaniami. Każda z atrakcji może być oddzielnym eventem, a wszystkie mogą być połączone w ciekawy program.

OPCJA I – Warsztaty Nalewkowe

Na tym stanowisku prawdziwe góralskie gaździny zdradzą tajemnice robienia unikalnych nalewek regionalnych. Uczestnicy nie tylko będą mieli okazję spróbować trunków, ale również samodzielnie sporządzą nalewkę, którą zabiorą ze sobą.

OPCJA II – Warsztaty – Malowanie na Szkle

Malowanie na szkle to typowe góralskie rękodzieło, które można wykonać pod okiem artystki. Stoisko będzie wyposażone w szklane butelki, ceramiczne kubki oraz antyramy, które uczestnicy pomalują i zabiorą ze sobą.

OPCJA III – Warsztaty Kulinarne: „Smaki Podhala”

Zachęcamy do organizacji z nami regionalnych warsztatów kulinarnych, które organizujemy razem z Kołem Gospodyń Wiejskich. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w przygotowaniu tradycyjnych góralskich potraw oraz skosztować takich specjałów jak:

  • Moskol z masłem czosnkowym
  • Zupa z górskich ziół na maślance
  • Pierogi z bryndzą i serem
  • Kluski „hałuski” kładzione z omastą lub sosem jagodowym

OPCJA IV – Warsztaty Bacowskie

Warsztaty Bacowskie— warsztaty prowadzone w formie spotkania, tzw. Interaktywnej prelekcji—w ramach której zapoznamy uczestników z wieloma ciekawostkami na temat kultury, tradycji folkloru ubioru oraz gwary Podhalańskiej. Punktem kulminacyjnym będzie pokaz  wyrobu oscypków. Baca zaprezentuje cały proces „pucenia” oscypków, opowie kiedy się je pucy, ile do tego potrzeba mleka, ile owiec, czym się różni oryginalny oscypek od  redykołki. Do tego będzie można zapoznać się z wykorzystywanym do tego sprzętem oraz będzie można skosztować oscypka, korbocy czy góralskiej chałki.

OPCJA V – INTEGRACJA Z FOLKLOREM

Integracja góralska w formie warsztatów z podziałem na uczestników na grupy , gdzie na każdym stanowisku będą przygotowane inne atrakcje, a uczestnicy będą je  zaliczali w formie rotacyjnej.

Stanowisko 1 – Pucenie Oscypków

Wbrew pozorom, w górach jest to zajęcie typowo męskie. Baca pokaże cały proces, opowie o wyrobie oscypków, zaprezentuje sprzęt do tego wykorzystywany, a uczestnicy nawet sami będą mogli samodzielnie spróbować je wykonać oscypki.

Stanowisko 2 – Robienie Swojskiego Masła

Uczestnicy dowiedzą się o najstarszych regionalnych metodach wyrabiania masła, co stanowi doskonałą okazję do połączenia tradycji z praktyką.

Stanowisko 3 – Słownik Góralski

Tutaj uczestnicy poznają gwarę góralską, a także zmierzą się z terminami w góralskim słowniku. Dodatkowo, będą mieli okazję posłuchać bajania górala o historiach spod samiuśkich Tater.

Stanowisko 4 – Góralska Szafa

To idealne miejsce do przymierzania, wybierania i zabawy z góralską modą. Uczestnicy mogą skorzystać z porad gaździny, dotyczących tego, co z czym łączyć i jak wiązać. Dla panów dostępne są stylizacje bacowe i zbójnickie—jest to idealna okazja do zdjęć i zabawy w harnasi.

Stanowisko 5 – Góralskie Instrumenty Muzyczne

Regionalny muzyk zapozna gości z wieloma góralskimi instrumentami, takimi jak skrzypce, basy, dudy, piszczałki i złóbcoki. Na każdym stanowisku będzie obecny instruktor, a wszystkie miejsca zostaną wyposażone w potrzebne materiały.

Na każdym stanowisku będzie osoba prowadząca, wszystkie stanowiska zostaną wyposażone w materiały.


Zapraszamy do Współpracy

Aby otrzymać pełną wycenę, prosimy o kontakt pod numerem: +48 608 817 744 lub poprzez e-mail: biuro@viventure.pl

 

Facebook