Warsztaty góralskie – aktywności w stylu regionalnym
Zapraszamy na miło spędzony czas w góralskim klimacie. Goście będą mieli okazję zapoznać się z typowymi dla Podhala regionalnymi atrakcjami a także zmierzyć się z góralskimi zadaniami. Każda z atrakcji może być oddzielnym eventem lub wszystkie możemy połączyć w ciekawy program.
OPCJA I – Warsztaty nalewkowe: na tym stanowisku prawdziwe góralskie Gaździny zdradzą tajemnicę robienia niepowtarzalnych nalewek regionalnych. Każdy z uczestników oprócz smakowania trunków, będzie mógł sporządzić nalewkę i zabrać ją ze sobą.
OPCJA II – Malowanie na szkle: typowe góralskie rękodzieło, które będzie można wykonać samodzielnie pod okiem artystki malarki; stoisko będzie wyposażone w antyramy, szklane butelki lub ceramiczne kubki, które uczestnicy pomalują i zabiorą ze sobą.
OPCJA III – Warsztaty kulinarne „Smaki Podhala”: gotowanie z Kołem Gospodyń Wiejskich. Potrawy, które będzie można pomóc przygotować i skosztować to np.:
– moskol z masłem czosnkowym
– kwaśnica na żeberkach
– zupa z górskich ziół na maślance
– gołąbki z grochem
– kluski kładzione z omastą i kapustą kiszoną
OPCJA IV – Warsztaty bacowskie : w tej opcji proponujemy kilka stanowisk, które uczestnicy będą odwiedzać rotacyjnie. Są to zazwyczaj cztery – sześć najbardziej regionalnych aktywności:
- Pucenie oscypków: wbrew pozorom w górach jest to zajęcie typowo męskie – baca pokaże jak wygląda cały proces, uczestnicy będą mogli sami wykonać oscypki a swoje prace skonsumować na miejscu lub zabrać ze sobą;
- Robienie swojskiego masła: uczestnicy zapoznają się z najstarszymi regionalnymi sposobami wyrabiania swojskiego masła
- Słownik góralski: tutaj uczestnicy będą mogli poznać gwarę góralską, zmierzyć się z terminami w góralskim słowniku i posłuchać bajania górala o historiach spod samiućkich Tater;
- Góralska szafa: idealne miejsce do przymierzania, wybierania, ubierania i zabawy z góralską modą; do tego zasięgnąć można porady Gaździny, co z czym łączyć i jak wiązać. Dla Panów stylizacje bacowe i zbójnickie – idealna okazja do zdjęć i zabawy w harnasi;
- Góralskie instrumenty muzyczne: regionalny muzyk zapozna gości z wieloma góralskimi instrumentami: skrzypce, basy, dudy, piszczałki i złóbcoki…
Na każdym stanowisku będzie osoba prowadząca, wszystkie stanowiska zostaną wyposażone w materiały.
Zapraszamy do współpracy.
Celem otrzymania pełnej wyceny – prosimy o kontakt tel: +48 608817744 m: biuro@viventure.pl