+48 18 478 14 36 biuro@viventure.pl

Wycieczka do Morskiego Oka z przewodnikiem

Morskie Oko to największe jezioro w Tatrach. Stanowi ono szczególną wartość dla Polaków, ponieważ było przedmiotem sporu granicznego na przełomie XIX i XX w pomiędzy Galicją, a Węgrami. Szczególną rolę odegrał tutaj hr. Zamoyski, który w sporze sądowym  z Księciem Christianem Hohenlohe wyrokiem sądu polubownego w Grazu, gdzie Zamoyskiego reprezentował (Oswald Balzer), w 1902 r. uzyskał dla Galicji prawa do spornego terytorium. Dzięki czemu Morskie Oko obecnie znajduje się w granicach Polski.
Przede wszystkim jest to jednak przepiękne miejsce otoczone najwyższymi szczytami Tatr Wysokich – można tutaj podziwiać m.in. najwyższy szczyt leżący na granicy Polski i Słowacji – Rysy, czy też charakterystyczny Mnich. Nad jeziorem znajduje się również Schronisko, w którym można odpocząć oraz w którym możemy dla Państwa zorganizować ciepły posiłek.

PROGRAM WYCIECZKI:
Przejazd autokarem widokową trasą przez Głodówkę do Palenicy Białczańskiej.
Przejazd wozami konnymi do Polany Włosienica (opcjonalnie – za dopłatą – możliwość wycieczki pieszej ok. 8km w 1 stronę).
Przejście z Włosienicy do Morskiego Oka – wozy nie docierają nad samo jezioro (ok. 1,8 km).
Możliwość spaceru wokół jeziora.
Powrót tą samą trasą do Palenicy Białczańskiej i dalej do Zakopanego trasą przez Jaszczurówkę z możliwością zwiedzenia kaplicy projektu Stanisława Witkiewicza.

Minimalna liczba osób (poza programami VIP) – 7-8 os.
Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem po szczegóły i wycenę – biuro@viventure.pl
Przewodnik w j. polskim lub obcym.

Facebook